Hakkımda
İlköğretim ve lise eğitimini Antalya’da bitirdikten sonra Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazanmıştır. Lisans eğitimi boyunca psikolojinin çeşitli alanlarında ve hastanelerde (Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, psikoloji ve psikiyatri yatan hasta servisi - Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi gündüz hastanesi ve psikoz servisi - İstanbul Tıp Fakültesi, Nöroloji Anabilim Dalı-Şirin Masalevi Anaokulu İstanbul) çalışma ve stajları olmuştur.

Üniversite’den mezun olduktan sonra Antalya’ya dönüp Huzurevinde çalışmaya başladı. Daha sonra Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanında çalışmaya devam eden Ayşegül KARADEMİR , bedensel ve zihinsel engelli çocuklar ve aileleri ile çalışarak, onlara hem bireysel eğitim vermiş hem de psikolojik destekte bulunmuştur. 2011 yılında ise anaokulunda müdürlük yapmıştır. Halen Par-time Anaokulunda Çalışan Ayşegül KARADEMİR, danışmanlık merkezinde çocuklarla ve yetişkinlerle bireysel terapi yapmaktadır.


Aldığı eğitimler;
Oyun Terapisi, Çocuklara Uygulanan Objektif Testler, TAT: Tematik Algı Testi, MMPI: Minesota Çok yönlü kişilik envanteri -15 yaş ve üzeri psikiyatrik tanı aracı, WISC-R Zekâ Test
Katıldığı Seminerler
“Özel Eğitimde Matematik ve Okuma-Yazma Öğretimi Semineri”,
“Engellilerde Ergenlik ve Cinsel Eğitim Semineri”,
“Psikolojiyi Yeniden Düşünmek Sempozyumu”,
“Okul Öncesinde Şiddetsiz İletişim Öğretmenler İçin Yaratıcı Drama Örnekleri”,
“Zeka Nedir? Özel Eğitimde Modül Yaklaşımı”
“Eğitim Psikolojisi Sempozyumu”,
“Özel Eğitim Modelleri ve Uygulamaları (Disleksi, Otizim, Psikodrama…)”,
“Cinsellik ve ilişkiler“

Verdiği Seminerler:

“Anne-Baba Tutumlarının Çocuk Davranışları Üzerinde ki Etkisi”, “Çocuğu Tanımadan Eğitim Olmaz”, “Çocuk Terbiyesinde Ceza Olmalı mı?”, “Hangi Yaşta Nasıl Bir Dini Eğitim”, “Ergenlik ve Annelik”, “Ergenlik Dönemi Özellikleri” konulu seminerleri vermiştir.

4 yorum:

 1. Hoş geldin canım bende Antalyadayım iadei ziyarete geldim iyiki gelmişsin hoş geldin sefa getirdin.
  Çok güzel mesleğin var başarılarının daim olmasını dilerim.
  Bir kase lezzete her zaman beklerim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tesekkur ederim:) harika tariflerini takip etmeye çalısıyorum. Kolay gelsin :)

   Sil
 2. Merhaba,
  Öncelikle blogunuz hayırlara vesile olsun inşallah..
  Bir anne olarak çocuk yetiştirmede ihtiyaımız olan bilgilere ulaşmak için internet büyük nimet. Ancak bu tarz bilgiler genelde birbiri ile aynı ve tek tip insanlar yetiştirmeye yönelik bilgiler. başarılı , zeki, dahi çocuklar yetiştirmek üzerine.
  ben başarılı olmasını elbette isterim ancak benim için önemli olan çocuğumun huzurlu,kendinden memnun,hayattan korkmayan mutlu bir insan olması..mesela sözler. detay veren yok. örnek veren yok.. ya bilgilerini anlatmaktan acizler ya bize ulaşsınlar diye yarım yamalak bilgi verilen buram buram reklam kokan bilgiler. çocukta cinsel eğitim diye yazın googleye yada dini eğitim yazın mesela, hep aynı klişe standart bilgiler.inşallah bu tarz konulara detaylı deyinirsiniz.. sizi takip etmekten memnuniyet duyacağımı belirtmek isterim. kolaylıklar diliyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli Kevser hanım, blogumuza hosgeldiniz. Blogumuz tamda bahsettiğiniz nedenlerden dolayı acılmıstır. Vakit buldukca bir çok konuya değinmek istiyorum. içlerinde sizinde ilginizi çekecek konular olacaktır. Görüşmek üzere...

   Sil

teşekkürler